Nasıl Çalışır?

Tematik Üniteler

İş ingilizcesi, yabancı dil sınavlarına hazırlık, günlük aktivitelerde yetecek ya da seyahatlerinizi kolaylaştıracak kadar İngilizce öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Pearson Online English sisteme girerken yaptığı mini anket ile tam da ihtiyacınıza uygun, kişiselleştirilmiş bir eğitim programı hazırlar. 
 
Pearson öğrencisi olarak aynı anda üç, eğitim süreniz boyunca da bitirebildiğiniz  kadar ünite yapabilirsiniz. Her ünitenin sonundaki testlerle de ne kadar öğrendiğinizi ölçersiniz.
 

Egzersiz içeren Dersler

Her ünite, gerçek hayattan alınmış 18 ders içerir. (Asociated Press’ten bir makale, Fortune 500 CEO’larından biriyle yapılmış bir söyleşi vb.) Dersler, öğrenilenleri pekiştirecek ya da geliştirilmesi gereken alanları öne çıkaracak şekilde tasarlanmış üç farklı interaktif egzersizden oluşur. Dersler tamamlandıkça, kelime bankasında kelimeler birikir ve bu kelimeler üzerinde istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Ayrıca güncel hayattan örnekler içeren detaylı gramer kılavuzundan da istediğiniz an faydalanabilirsiniz. 
 

Ana Dili İngilizce Olan Öğretmenler

Google Hangout aracılığıyla sertifikalı öğretmenlerimizin canlı grup derslerine katılabilir ya da birebir özel ders alabilirsiniz. Dersleri yazı ya da konuşma dilinde gramer sorunlarınızı çözmek, iş görüşmelerine hazırlanmak ya da işyerinde İngilizcenizi daha etkin kullanmak gibi seçenekler ışığında özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda öğretmeniniz, performansınıza dayalı olarak sizin için dinamik dersler hazırlayabilir, en çok ihtiyaç duyduğunuz alanlarda size geri bildirim verebilir. (İstatistikler birebir ders alan Pearson Online English öğrencilerinin konuları, iki kat daha iyi kavradığını ve yeterlilik sınavlarından %15 daha iyi notlar aldığını gösteriyor.)
 

Ölçülebilir Sonuçlar

Dinamik analizler ve gelişim raporları ile günlük performansınızı izleyebilir, gelişmeniz gereken alanlara ağırlık verebilirsiniz. Grup raporlama sistemimiz sayesinde ise öğretmenler, program geliştiriciler ve yöneticiler öğrencilerin performansını ve katılımını arttırmak için neler yapmaları gerektiğini daha iyi anlayarak, dünyanın en iyisi kabul edilen eğitim sistemimizi ve dersleri geliştirmeye devam ederler. 
 
Ayrıca, üç ayda bir yapılan ve 7 ayrı kategoride 15 seviyesi bulunan ve Pearson Proficiency Assessment olarak adlandırılan seviye tespit sınavına girerek İngilizcenizin ne seviyeye geldiğini ölçebilirsiniz.